עסקים בהקמה, בתהליכי צמיחה, בצמצום או בקשיים יכולים לפנות בבקשה לקבלת תקציב שעות מסובסד לחונכות עסקית. חונכות עסקית היא ייעוץ ארגוני / עסקי לכל דבר, במסגרתו מוקצה לעסק יועץ מומחה, בעל השכלה וניסיון מתאימים, שעבר תהליך מיון קפדני בעת קבלתו לרשימת היועצים המורשים של התמ"ת (היום משרד הכלכלה) במסגרת תכנית החונכות. היועץ שמוקצה לעסק מותאם באופן ספציפי לצרכיו של העסק הפונה. היועץ יסייע לעסק להשתפר, להתקדם, יילווה מקצועית הקמתו של עסק חדש, ועוד על פי מצב העסק, יעדיו ושאיפות מקימיו.

יועץ עסקי מומחה

כאשר מתייעצים עם יועץ עסקי מומחה, אפשר להימנע מטעויות ומן ההפסדים הכספיים שנגרמים בעקבותיהם. יועץ עסקי יעזור לעסק לצאת במהירות ממצבים לא רצויים כגון, עיכובים בהקמה או עיכובים בהתקדמות למדרגה הבאה של העסק. לעיתים הפעילות השוטפת ו/או הניהול של העסק אינם מיטביים, דבר שפוגע בתוצאות העסקיות ועלול במקרים מסוימים להביא להידרדרות העסק ואף להתמוטטות ולסגירה. יועצים עסקיים הם בעלי מקצוע מומחים בתחומי התפעול והניהול, בתחומי הכספים והשיווק. מומחיותם מגלמת בתוכה ידע רב והבנה לגבי אופני הפעילות המומלצים כדי להגיע לתוצאות מיטביות עבור העסק, בעליו ועובדיו.

עסקים בשלב ההקמה

עסקים בשלב ההקמה יקבלו, במידה ויימצאו מתאימים לכך, תקציב שעות בסיסי, שיאפשר להם לתכנן את העסק בקווים כלליים ולקבל תמונה כללית לגבי התשתיות הנדרשות ואופן התפעול המיטבי לשלב זה. עסקים בתהליך צמיחה, יעברו אבחון יסודי בו יוגדרו הפערים שיש לגשר עליהם במעבר מעסק זעיר לעסק קטן או בינוני. תותווה תכנית פעולה מבחינת דרישות כח האדם, דרישות תפעול וניהול הדרכה ועוד.  עסקים שהאתגר העומד בפניהם נובע ממאפייניו של העסק (כגון עסק משפחתי), יקבלו סיוע ספציפי להתגברות על אתגרים אלו: שילוב בין דורי, ניהול מקצועי של עסק משפחתי וכד'.

כיום עומדת עלות של שעת חונכות עסקית מוזלת במסגרת החונכות העסקית של התמ"ת על 80 שקלים, עליהם יש להוסיף מע"מ כחוק. שעת ייעוץ סטנדרטית בשוק החופשי עולה בממוצע 250 שקלים.

אם אתם רוצים להיטיב עם העסק שלכם, להתקדם במהירות ולעשות פחות טעויות בדרך, להגיע במהירות ליעדים עסקיים שהצבתם לעצמכם, ואם אין לכם בתוך העסק שלכם מומחה לנושאי ניהול כללי, שיווק, ניהול משאבי אנוש, תפעול וכד', פנו עוד היום למשרד מט"י (המרכז לטיפוח יזמות) הקרוב לאזור מגוריכם (עסקים של 1-4 עובדים) או למשרדי חברת טקטרנדס (לעסקים שבהם למעלה מ-5 עובדים), כדי לבדוק את זכאותכם לתקציב שעות חונכות עסקית.

עד היום מספר עשרות אלפי עסקים קיבלו מענה במסגרת התכנית המצוינת הזאת. בואו והיו חלק מהם

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה